Właściwości

Poradnik Deski Tarasowe Ecco Floor

1. Co wchodzi w skład kompozytu produktów Ecco Floor ?

Ecco Floor to ekologicznym kompozytem naturalnego bambusa i tworzyw HDPE. Materiał składa się w 60% z włókien bambusowych, w 30% z polimerów pochodzących z recyklingu HDPE i w 10% ze środków wiążących. HDPE- jest to polietylen o wysokiej gęstości – w porównaniu do często stosowanego przez innych producentów PVC , ma on znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe, przede wszystkim jest twardszy i ma znakomitą wytrzymałość mechaniczną. W procesie technologicznym mieszanka ta prasowana jest w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu produkty Ecco Floor odporne są na działanie warunków atmosferycznych i nie wymagają konserwacji i impregnacji.

2. Dlaczego do produkcji Ecco Floor używamy bambusa?

Jednym z wielu zagrożeń ludzkości jest bez wątpienia wykorzystywanie naturalnych zasobów naszej Ziemi bez zachowania należytego umiaru. Jednym z zagrożonych zasobów jest drewno twarde, zwłaszcza jego tropikalne gatunki.

Nasza firma przywiązuje dużą uwagę , aby jej działalność nie miała negatywnego wpływu na środowisko oraz w jak najmniejszym stopniu było ograniczone wycinanie lasów, które są źródłem naszego życia.

Bambus stanowi sensowną alternatywę: Nie jest drzewem, lecz gatunkiem „trawy”, która drewnieje i bardzo szybko rośnie. W czasie wzrostu „bambus olbrzymi” rośnie od 30 cm do 50 cm dziennie i może osiągnąć maksymalnie wysokość od 15 do 30 metrów, i obwód pnia wynoszący 35 cm lub więcej. Rocznie można ściąć około jednej trzeciej łodyg bambusowych bez ryzyka zmniejszenia zasobów tego surowca.

3. Gdzie mogą być montowane produkty Ecco Floor?

Elementy Ecco Floor są przeznaczone do użytku zewnętrznego lub pomieszczeń zadaszonych z otwartą przestrzenią, gdzie mamy ciągłą cyrkulację powietrza.

Produkty możemy montować i mają zastosowanie jako:

TARASY BALKONY ŚCIEŻKI OGRODOWE CHODNIKI SCHODY

POMOSTY MOLA DACHY ELEWACJE PERGOLE PŁOTY

4. W jakich temperaturach możliwy jest montaż produktów Ecco Floor i jaką mają wytrzymałość temperaturową?

Podczas montażu zalecana temperatura otoczenia to minimum +5°C .

Wytrzymałość temperaturowa produktu -40ºC do +60ºC.

5. Czy można stosować ogrzewanie podłogowe w konstrukcji tarasu Ecco Floor?

Tak, do ogrzewania można zastosować kable grzejne lub maty grzejne. Jednak należy pamiętać o tym aby montaż ogrzewania przebiegał zgodnie z zasadami budownictwa oraz instrukcją montażu ogrzewania. Ogrzewanie może być też używane jako system przeciwoblodzeniowy. Zalecana temperatura maksymalna ogrzewania do 60ºC.

6. Jak zmienia się kolor desek Ecco Floor pod wpływem działania UV?

Kompozytowe deski Ecco Floor barwione są strukturalnie, oznacza to, że nie tylko ich powierzchnia ale cała struktura jest jednego koloru. Kolor stabilizuje do jednolitej barwy, nie są to plamy, czy odbarwienia – jednolita stabilizacja koloru do 2-3 tonów. Jednak nie jest to zasada która zawsze występuje.

7. Czy jest możliwe odeskowanie Ecco Floor przy basenie, styczność z chlorowaną wodą? Nie pęcznieje od wody?

Odeskowanie Ecco Floor nadaje się do budowy : basenów, plaż, stopni, pomostów, mola itp. Kompozyt Ecco Floor nie absorbuje wody, dzięki temu można go stosować we wszystkich wilgotnych miejscach bez konieczności impregnacji. Produkowany jest między innymi z tworzywa sztucznego HDPE, zabezpieczonego żywicami, które zapobiegają korozji. W związku z tym nie ulega on zniszczeniu pod wpływem słonej jak i chlorowanej wody. Rozszerzalność po absorbcji wody 0,2%.

8. Czy produkty Ecco Floor wymagają impregnacji?

Produkty Ecco Floor nie wymagają impregnacji, ani konserwacji, co jest konieczne w przypadku drewna egzotycznego czy naturalnego. Produkty Ecco Floor są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają specjalnych środków czyszczących. Wszelkiego rodzaju plamy należny jak najszybciej usunąć, aby nie wsiąknęły w strukturę materiału. Usuwanie plam , najlepiej wodą z mydłem i woda pod ciśnieniem – maksymalnie do 70 barów. Nie stosować rozpuszczalników, jeżeli plamy wniknęły w strukturę materiału lub wyschły należy użyć papieru ściernego, należy pamiętać, aby szlifować wzdłuż ryfli.

9. Jakie podłoże zalecane jest do montowania Systemu Tarasowego Ecco Floor?

Deski tarasowe Ecco Floor mogą być montowane na następujących podłożach :

-pełnej wylewce betonowej

-utwardzonym gruncie: ubita warstwa piasku + podbudowa : piasek zmieszany z cementem

-wszelkiego rodzaju powierzchnie utwardzone: bloczki betonowe, kratownice, płyty chodnikowe

-odpowiednio zaprojektowane konstrukcje stalowe lub aluminiowe

10.Czym zabezpieczyć posadzkę betonową przed nadmiernym chłonięciem wilgoci?

Na dużych powierzchniach tarasu o małym spadku wylewki betonowej polecamy użyć produkty marki Weber do zabezpieczania tego rodzaju podłoża.Są to hydraulicznie wiążące mikrozaprawy uszczelniające na bazie cementu ,kruszywa oraz specjalnych dodatków i modyfikatorów bazujących na nowej technologi materiałów wiążących.Poniżej przedstawiamy linki do dwóch przez nas wybranych produktów.

1.Weber.tec Superflex D1Phttp://www.netweber.pl/zaprawy-techniczne-weber-deitermann/przewodnik-weber/ukladanie-plytek/uszczelnienia-podplytkowe/webertec-superflex-d1p.html

2.Weber.tec Superfle D2http://www.netweber.pl/hydroizolacje-weber-deitermann/przewodnik-weber-deitermann/produkty/izolacje-mineralne-szlamy-uszczelniajace/webertec-superflex-d-2.html

11. Jaki spadek powinien być zachowany przy robieniu wylewki betonowej pod taras?

Podczas budowy tarasu należy pamiętać o zachowaniu spadku podłoża- 5mm na metr w celu prawidłowego odpływu wody i dokładnie wypoziomowanym podłożu. Należy także zachować odstęp : 15mm pomiędzy deskami tarasowymi, a elementami stałymi.

12. Wylewka betonowa na moim tarasie jest wypoziomowana, ale nie posiada spadku- jak mogę zrobić w takiej sytuacji prawidłowy spadek, aby był odpływ wody- czy mogę montować System Ecco Floor?

Jak najbardziej jest to możliwe. Pod legary montażowe zostaną wówczas podłożone odpowiednie podkładki lub buzony, dzięki którym otrzymamy wymagany spadek tarasu. Jednakże spowoduje to tylko i wyłącznie spływ wody z samej powierzchni tarasu. Woda na wylewce betonowej będzie nadal się zatrzymywała i w miarę warunków pogodowych wysychała.

13. Jakie są zalety z zakupu produktów Ecco Floor , w porównaniu z naturalnym drewnem?

Najważniejsze zalety produktu:

-brak konieczności konserwacji i impregnacji – 25 lat gwarancji na gnicie

-tańszy od drewna naturalnego i egzotycznego

-wygląd drewna i wytrzymałość tworzywa sztucznego 

-nie pęka ani nie gnije

-odporny na wilgoć i wodę , promieniowanie UV

-odporny na szkodniki 

-bezpieczny , posiada antypoślizgową powierzchnię bezpieczną dla stóp

-łatwy w montażu 

-w 100% ulega recyklingowi

 
Przewiń do góry